BOŻE NARODZENIE 2017

Zgromadzenie Sióstr św. Jana Chrzciciela
BP: 1123 Ambatolahy
301 Fianarantsoa MADAGASKAR
tel.: 00261324126553
e-mail: claudine.rsnj@yahoo.it

"Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan." (Łk 2,11)

Fianarantsoa, 7 grudnia 2017 r.

Czcigodni Państwo,
Opiekunowie naszych dzieci.

Niech radość i pokój Chrystusa będą z wami!

Mam nadzieję, że Państwo mają się dobrze. U nas wszystko w porządku.
Rok szkolny rozpoczęliśmy 3 października 2017. 5 października uczestniczyliśmy we Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jednak już od 10 października, w czasie gdy na Madagaskarze srożyła się epidemia dżumy, aż do 5 listopada wszystkie szkoły musiały być zamknięte. Dzieci na nowo rozpoczęły naukę 6 listopada, a już 12 grudnia mają odbyć się egzaminy pierwszego kwartału. Od 22 grudnia dzieci pójdą na ferie świąteczne. Tego dnia o godzinie 8 rano będą uczestniczyć w
szkolnej Mszy św. Następnie dzieci z każdej klasy będą śpiewać pieśni świąteczne lub tańczyć, a uczniowie klasy CM2 [piąta, ostania klasa szkoły podstawowej na Madagaskarze] odtworzą historię narodzin Dzieciątka Jezus [jasełka]. Następnie zostaną rozdane biuletyny ocen [świadectwa] i wreszcie wszyscy zasiądziemy do wspólnego posiłku. Powrót do szkoły na drugi trymestr przewidziany jest na 8 stycznia 2018 roku. Mamy teraz, na Madagaskarze, porę deszczową. Dzieci mają trudności z dotarciem do szkoły, a po lekcjach do domu.

Pragnę w tym miejscu wyrazić naszą ogromną radość i wdzięczność za pomoc, którą Czcigodni Państwo niesiecie naszym podopiecznym. Dzięki niej dzieci mogą uczęszczać do szkoły i w ogóle lepiej żyć. Dziękuję Państwu także, już teraz, za wszystko, co Państwo jeszcze dla nas zechcą zrobić. Modlimy się, aby nasz Pan, źródło wszystkich łask, wynagrodził Państwu i napełni Państwa łaską, której potrzebujemy w naszym życiu.

Dzieci, wspólnota sióstr pracujących w sierocińcu oraz ja życzymy Czcigodnym Państwu: radosnego święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dobrego Adwentu, oraz wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku 2018. Niech Dziecię Jezus przyniesie Państwu radość, pokój i miłość. Życzymy Państwu i Państwa Rodzinom dużo szczęścia, sukcesów, dobrobytu i doskonałego zdrowia. Wesołych świąt!

Ściskamy Państwa serdecznie i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

Siostra przełożona
Claudine Rasoanjanahary

KARTKI OD DZIECI Z MADAGASKARU Z ŻYCZENIAMI NA BOŻE NARODZENIE 2017

« z 10 »