LISTY DZIECI Z MADAGASKARU

Madagaskar, Boże Narodzenie 2018

Drodzy Przyjaciele,
dzień dobry. Serdecznie Państwa pozdrawiamy i pytamy, co u Państwa słychać? Cieszymy się i bardzo dziękujemy, ja wraz z siostrą oraz nasi rodzice, za pomoc, którą od Państwa otrzymujemy. Modlimy się i prosimy Wszechmogącego Boga, aby Państwu za to błogosławił.
Ubiegły rok był dla nas bardzo trudny. Żyliśmy w wielkim ubóstwie, ponieważ w grudniu w Antananarivo zmarł nasz kochany dziadek. Przeżyliśmy tylko dzięki pomocy ojca Tadeusza Kasperczyka. W chwilach dla nas tak trudnych, po śmierci naszego dziadka, od 5 czerwca 2017 ojciec Tadeusz pospieszył nam z pomocą.
Obecnie uczę się w klasie 3 szkoły średniej1. Średnią ocen po pierwszym trymetrze miałam 16,47/202. Zajęłam pierwsze miejsce w klasie na 16 uczniów. Uczę się w katolickiej szkole pw. św. Marii Lubrini w Amparihi. W tej szkole uczę się ja i moja siostra Rosa. Rosa chodzi do klasy 63. Też dobrze się uczy. W klasie na 43 uczniów zajęła 9. miejsce ze średnią 14,16/20.
W tym roku w czerwcu nasza klasa, wraz z wychowawcą, wybiera się na wycieczkę edukacyjną do Antsirabe. Bardzo potrzebujemy pomocy, o którą prosimy, bo nasi rodzice sami nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów wyprawy.
Kończąc nasz list, ja, moja siostra i nasi rodzice dziękujemy Państwu za pomoc finansową, którą otrzymujemy. Niech Bóg Państwu błogosławi.
Życzymy też szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Pascha nam mówi, że Chrystus jest Królem. Zatem błogosławionej Paschy.

Żegnamy się z Państwem:
Raissa i Rosa

Drodzy Dobroczyńcy,
serdecznie Wam dziękujemy za wspaniałomyślną pomoc, którą nam okazujecie, zaradzając naszym potrzebom.
Z wyrazami naszej szczerej wdzięczności prosimy przyjąć nasze serdeczne podziękowania oraz życzenia radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Z poważaniem
Tafita i Taliana