LIST OD DZIECI Z BEVALALA 2014

Dzieci z Bevalala 2014Bevalala, 19.03.2014

Drodzy Rodzice Adopcyjni!
Pozdrawiamy Was serdecznie i z wielką radością opowiemy Wam choć trochę o nas, o tym, co robimy, i co u nas słychać.
Mamy teraz porę deszczową. Jest bardzo gorąco. Od października ciągle, właściwie codziennie, pada. Każdego dnia są burze. Kiedy burza minie, zaraz wychodzi słońce i znowu jest bardzo ciepło i wesoło. Ale w tym okresie nie zawsze jest radośnie i przyjemnie, ponieważ to okres, gdy nad Madagaskarem przechodzą cyklony. Są one bardzo gwałtowne i niebezpieczne. Potrafią zniszczyć uprawy, powyrywać z korzeniami mnóstwo drzew, zrównać z ziemią nawet całą wioskę czy miasteczko. Na szczęście w tym roku nie było jeszcze wielu cyklonów, zwłaszcza tak silnych i niebezpiecznych. Za to bardzo dużo padało i w niektórych regionach mieliśmy powodzie. Szczególnie dotknięte zostały regiony położone na nizinach.
Także owe klimatyczne niespodzianki sprawiają, że jesteśmy biedni. Kiedy cyklon, powódź, szarańcza czy niespodziewana susza zniszczą nasze zasiewy lub w ogóle nic nie urośnie, wtedy nie ma co jeść i jest bieda. Potrzebujemy pomocy, aby przeżyć, ale nie tylko by przeżyć. Chcemy się przecież także uczyć, i to dużo, by sobie później jakoś w życiu poradzić.
Bardzo się cieszymy, że znaleźli się wspaniali ludzie, nasi opiekunowie, nasi przyjaciele, którzy pospieszyli nam z pomocą. Bogu Wszechmocnemu niech będą za to dzięki! Wasza opieka nad nami, nasi drodzy Rodzice Adopcyjni, jest nam niezmiernie potrzebna. Z całego serca Wam za nią dziękujemy. Wasza pomoc, którą otrzymaliśmy na początku roku szkolnego 2013/2014, wszystkich nas bardzo ucieszyła. Chcemy Wam za nią serdecznie podziękować. Dzięki otrzymanym od Was pieniądzom mogliśmy uregulować wszystkie opłaty szkolne: ogólne, wpisowe, na ubezpieczenie, czesne. Mogliśmy także kupić sobie potrzebne nam przybory szkolne, ubrania do szkoły i szkolny mundurek. Dzięki Waszej pomocy nie jesteśmy w czasie lekcji głodni, ponieważ w szkolnej stołówce mamy codziennie obiady. Dlatego też podczas przerwy w lekcjach w porze obiadowej nie idziemy do domu. Czas ten możemy poświęcić nie tylko na posiłek, lecz także na naukę, szczególnie ci, którzy są w czwartej klasie (klasa szkoły podstawowej przed egzaminem), szóstej i dziewiątej (pierwsza i ostatnia klasa gimnazjum).
Od 31 marca do 4 kwietnia mamy egzaminy trymestralne. 12 kwietnia rozpoczynają się wielkanocne ferie świąteczne. Do szkoły wrócimy 28 kwietnia.
Serdecznie Was pozdrawia i mówi do usłyszenia wkrótce 8 Waszych podopiecznych

Paul
Hasina
Elie
Claudia
Miora
Claudia
Jean Claude